hiszpania nieruchomości

Czy warto zainteresować się nieruchomościami w Hiszpanii?

Redakcja 2 października 2017

Hiszpania to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych krajów nie tylko w Europie, ale i na świecie. Większość z nas kojarzy ją ze słońcem i krystalicznie czystą wodą, a także miejscem, gdzie ludzie są dla siebie wyjątkowo mili. Czy warto zainteresować się nieruchomościami w Hiszpanii?

Jak hiszpańskie banki stały się największą agencją nieruchomości?

Czas kryzysu to najlepszy okres na robienie interesów. Obecnie nieruchomości w Hiszpanii należą do najtańszych w Europie, a ich ceny są często zbliżone do tych w Polsce. Oczywiście mamy tutaj na myśli ceny nieruchomości w krajach Europy Zachodniej. Z czego to wynika? Dlaczego nieruchomości w Hiszpanii są tak tanie? Aby zrozumieć ten problem, musimy cofnąć się w czasie do 2007 roku, kiedy to miał miejsce boom mieszkaniowy. Hiszpańskie banki masowo udzielały niskooprocentowanych kredytów hipotecznych. Większość ludzi zachęconych sprzyjającą koniunkturą zaczęła inwestować w nieruchomości. Z czasem popyt się zwiększył, co doprowadziło do wzrostów cen mieszkań. Niestety równolegle pojawił się wzrost bezrobocia. Hiszpańskie rodziny miały ogromne problemy finansowe, przez co blisko 400 tys. lokatorów musiało pozbyć się swoich nieruchomości, walcząc o przeżycie. W ten sposób banki stały się największą agencją nieruchomości w kraju. Nie tylko odzyskały nieruchomości, ale też zarobiły na odsetkach.

Gdzie najtaniej zakupić mieszkanie w Hiszpanii?

Zazwyczaj za inwestycją w hiszpańskie nieruchomości kryje się cel wypoczynku. Hiszpania kojarzy się nam z morzem wzbogaconym o promienie gorącego słońca. Nie bez znaczenia jest też kuchnia hiszpańska, czy samo podejście Hiszpanów do ludzi – są mili i uczynni, zawsze witają nas szerokim uśmiechem na ustach. Istnieje wiele lokalizacji, na które warto zwrócić uwagę. Jak już wyżej wspomnieliśmy, wiele interesujących nieruchomości znajduje się w Andaluzji. Nieruchomości w Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym – tutaj atrakcyjne cenowo są zwłaszcza nieruchomości w Costa del Sol i Costa Blanca. Reasumując nasze rozważania – Hiszpania nieruchomości to fraza, której popularność w wyszukiwarce Google stale rośnie. Coraz więcej ludzi nie tylko z Polski, ale i Europy szuka miejsca na wypoczynek w Hiszpanii. Ceny nieruchomości od kilku lat sukcesywnie rosną i biorąc pod uwagę ogromny popyt, wydaje się, że tendencja ta będzie się utrzymywać przez kolejne lata.

Obecnie domy i apartamenty w Hiszpanii w najlepszych lokalizacjach sprzedają się już na etapie planów!