Gran Alacant

Gran Alacant

Miejscowość pełna uroku i słońca. 
Zaledwie 10 km na południe od Alicante, częściowo na wzgórzu oraz u jego podnóża, rozciąga się malownicza miejscowość Gran Alacant. 

Niezaprzeczalnie największym atutem tego miejsca są niezwykłe plaże, kilometrami ciągnące się wzdłuż wybrzeża.

Pokryty niską roślinnością, szeroki pasm wydm oraz przecinające je długie, drewniane pomosty, łączące piękny, obsadzony palmami deptak z plażą, sprawiają, że jest to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych plaż wybrzeża morza śródziemnego. 

Kolejnym plusem istotnym dla osób odwiedzających to miejsce, jest niewielka, bo zaledwie 7 km odległość od lotniska oraz 10km od miasta Alicante

Gran Alacant ma swoje centrum handlowe zlokalizowane na wjeździe do miejscowości. Znajdziemy tam również stację benzynową, myjnię oraz warsztat samochodowy. 
Liczne bary, kawiarnie i restauracje rozrzucone wśród ulic, osiedli i parków, dodają kolorytu temu miejscu, tworząc niepowtarzalną atmosferę. 

Komunikacja wewnętrzna miasteczka w postaci turystycznej kolejki objeżdża miasto, kończąc trasę przed centrum handlowym.
Natomiast autobusy komunikacji miejskiej łączą Gran Alacant z innymi miejscowościami.
Obie działają sprawnie, ułatwiając zarówno zrobienie codziennych zakupów na miejscu czy w Alicante  jak i zwiedzanie okolicy.

W Gran Alacant nie znajdziemy wielu dyskotek i nocnych klubów, co sprawia, że jest to idealne miejsce dla osób ceniących spokój, obcowanie z naturą oraz wszechobecny hiszpański klimat. 

Atrakcje w pobliżu
Alicante  10 km
Santa Pola  8 km (13 min) możliwa do pokonania także drogą biegnącą przy samym morzu.
Park Palmowy  8 km
Tabarca 4,8 łodzią wycieczkową
Las Salinas 8km
Benidorm 55 km

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania: