nieruchomości costa blanca

Costa Blanca i Costa del Sol – małe raje na ziemi

Redakcja 22 sierpnia 2017

Chociaż nie jest tak popularna jak Costa del Sol czy Costa Brava, Costa Blanca jest zdecydowanie warta uwagi nie tylko ze względów klimatycznych. Nazwę swoją zawdzięcza kwiatom migdałowca oraz białym, piaszczystym plażom. Jej stolicą jest miasto Alicante (miasto słońca).

Nieruchomości na Costa Blanca

Dostać się do Alicante z Polski jest obecnie bardzo łatwo, ze względu na ciągły rozwój komunikacyjny i turystyczny. Dolecimy tam połączeniami bezpośrednimi z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Katowic i Poznania. Oczywiście dostępne są także loty z Berlina.

Oprócz wspaniałego klimatu (ponad 320 dni słonecznych w roku!), Costa Blanca może się pochwalić również pięknym, lazurowym morzem i wzgórzami z pięknymi widokami na wybrzeże. Oprócz morza istnieją tam także słone jeziora o kolorze różowo-fioletowym (dzieje się tak przez różowe algi, które zabarwiają wodę). Solanki te są zamieszkiwane przez liczne gatunki ptaków, w tym – flamingi. Jedną z ciekawych atrakcji Costa Blanca jest także gaj palmowy w miejscowości Elche – największy w Europie, wpisany w 2000 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Na wybrzeżu znajduje się także wiele profesjonalnych pól golfowych, ściągających sympatyków tej dyscypliny sportu z całej europy.

Przez wielu Costa Blanca nazywana jest „rajem na ziemi”.
Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła ten region jednym z najzdrowszych na świecie!

Costa Blanca jest więc idealnym miejscem zarówno dla miłośników wylegiwania się na plaży, jak i dla tych, co kochają przyrodę.

Nieruchomości na Costa del Sol

Costa del Sol posiada piękne, długie plaże (wybrzeże ciągnie się ponad 160 km), a woda Morza Śródziemnomorskiego jest ciepła i czysta.
Słoneczna pogoda trwa tam 325 dni w roku!
W Costa del Sol można uprawiać tenis, jeździectwo, paragliding, kolarstwo górskie, nurkowanie, a także – jak na Costa Blanca – golf. Dużym urozmaiceniem jest także możliwość wybrania się w sezonie zimowym do oddalonej o 2h drogi z Malagi – Sierry Nevady, gdzie w sezonie zimowym aż do końca kwietnia można poszusować na nartach czy snowboardzie.
Dużą atrakcją wybrzeża jest wyspa Gibraltar, z pięknymi widokami oraz wzgórzem z nietypowymi mieszkańcami – małpkami.

___________________________________________________________________________

Zamieszkanie w Hiszpanii jest zbyt piękne, aby było prawdziwe?
Właśnie nie! Ceny nieruchomości w tych regionach są bardzo zróżnicowane i porównywalne do tych w Polsce. Skontaktuj się z nami już dziś, aby obejrzeć domy w Hiszpanii nad morzem!

Piękne plaże Costa Blanca i Costa del Sol

Poniżej prezentujemy przykładowe zdjęcia z Costa del Sol oraz Costa Blanca. Piękne ujęcia na zdjęciach nie umywają się jednak do widoku prezentowanego na żywo…

Costa del Sol

Urokliwe zatoczki na plażach Costa del Sol –

nieruchomości costa del sol

Costa Blanca

Widok na słoneczną plaże Costa Blanca –

nieruchomości costa blanca

Coraz większym zainteresowanie cieszą się także domy i apartamenty na Wyspach Kanaryjskich (szczególnie Teneryfa), na Tarifie czy Majorce.

Nasza firma znajdzie dla Ciebie wymarzoną nieruchomość w każdym zakątku Hiszpanii!
Zapraszamy!