Javea

Javea

Lazur morza, słońce, hiszpański klimat i góry. Javea  to śródziemnomorski kurort usytuowany na Costa Blanca, w odległości 90 km od Alicante i 45 km od Benidormu .Jego wybrzeże, miejscami skaliste, przypominające norweski fiord oraz dzikie zatoczki z okalającymi je białymi plażami, zapierają dech w piersiach. 

Wybrzeże, dzięki jaskiniom i naturalnym basenom wyrzeźbionym w skałach jest jednym z najlepszych miejsc do nurkowania, a park narodowy i góry sięgające 780 metrów czynią z tego miejsca raj dla miłośników przyrody i pieszych wycieczek.

Sercem Javea jest starówka z XVI wiecznym gotyckim kościołem, ukrytymi w wąskich uliczkach tawernami i tradycyjnym targiem na którym kupić można min. świeże owoce morza. Znajdziemy tam także dzielnicę portową, z licznymi barami i restauracjami, idealne miejsce by skosztować regionalnych potraw. Są tam także, port rybacki oraz klub żeglarski.

Środkowa części zatoki to El Arenal, centrum turystyki w Javea z rozwiniętą infrastrukturą dla turystów oraz piaszczystą plażą ze strzeżonym kąpieliskiem, prysznicami, boiskami do siatkówki plażowej i placem zabaw. Jest  to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Wszystko to w sąsiedztwie ekskluzywnego hotelu El Parador. 
Nie brakuje też popularnych sklepów i największych marketów.
W pobliżu są także dwa pola golfowe. 

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania: