Santa Pola

Santa Pola

Nadmorskie miasteczko w klimacie rybackiej wioski z pięknym portem jachtowym oraz zabytkowym starym miastem gdzie na rynku głównym podziwiać możemy renesansowy zamek- fortecę „Castillo Fortelaza De Santa Pola”. Zamek zbudowany został w 1557 roku, aby bronić mieszkańców miasta przed częstymi atakami piratów i korsarzy. Obecnie znajdują się w nim: Muzeum Morskie oraz Kaplica Matki Boskiej Loretańskiej. 

Przytulna miejska plaża w Santa Pola usytuowana jest nad zatoką, a otaczają ją liczne kawiarnie, lodziarnie i restauracje. Do spacerów zachęca piękna nadmorska promenada.W miasteczku działa także park rozrywki dla dzieci „Pola Park”.

Restauracje zachwycają doskonałą kuchnią oraz różnorodnością owoców morza i ryb, dostarczanych przez lokalnych rybaków. Ostrygi hodowane są w zatoce Santa Pola. Targ daje codzienną możliwość kupowania świeżych ryb, owoców, warzyw.Natomiast z portu wypływają na pobliską wyspę Tabarkę statki wycieczkowe ze szklanym dnem.

Naturalne środowisko jest wizytówką gminy Santa Pola. Otaczają ją Park Naturalny „Las Salinas” gdzie podziwić można aż 150 gatunków ptaków, a prawdziwą atrakcję stanowią Różowe Flamingi, 11 km piaszczystych plaż, wyspa czy port rybacki. Ponad 70% jej terytorium objęte jest ochroną. 
Santa Pola jest 32 tysięcznym miastem oddalonym zaledwie 15 km (18 min) od lotniska. Znajduje się na przedłużeniu biegnącej wzdłuż wybrzeża drogi łączącej Alicante – lotnisko – Gran Alacant.

Odległości:
Alicante 21 km (26 min)
Lotnisko w Alicante 15 km (18 min)
Gran Alacant 8 km (13 min) możliwa do pokonania także drogą biegnącą przy samym morzu.
Benidorm 64 km (1 godz 12 min)
Wyspa Tabarca 4,8 km łodzią wycieczkową

Atrakcje w pobliżu
Park Palmowy „El Palmeral” Bajeczny, rozległy park z tysiącami palm i egzotyczną roślinnością. Urocze alejki, miejsca do piknikowania, kawiarnia. Wszystkich atrakcji jakie oferuje park nie sposób wyliczyć. Śą tu wodospady, jeziorka po których pływać można łódką, fontanny, mosty, place zabaw, siłownie a nawet scate park. Koniecznie trzeba odwiedzić to magiczne miejsce. Raj nie tylko dla dzieci. 
Lokalizacja na obrzeżach Alicante przy drodze Alicante – lotnisko – Gran Alacant.

Las Salinas  Jest to zespół solanek, płytkich jeziorek, z których nadal pozyskiwana jest sól, ale także Park Naturalny gdzie podziwić można aż 150 gatunków ptaków, a prawdziwą atrakcję stanowią Różowe Flamingi.

Tabarca
Niewielka wyspa na wysokości miasta Santa Pola, oddalona od wybrzeża o 4,8 km. Rezerwat morski z krystalicznie czystą wodą o turkusowej barwie oraz niezwykle bogatą fauna i florą, jest idealnym miejscem do nurkowania.Na Tabarkę dostać się można jednym ze statków wycieczkowych ze szklanym dnem, które wypływają z portu Santa Pola każdego dnia. Czas na wyspie spędzimy: opalając się na plaży, nurkując czy zwiedzając zabudowaną część niewielkiej wyspy. Zaludniona w XVIII w przez mieszkańców wyspy Tabarqah (Tabarka) znajdującej się w Tunezji. Z tego okresu pozostały mury, bramy, wieża obronna i kościół. Jest też XIX wieczna latarnia. Na wyspie skorzystać możemy z oferty lokalnych restauracji, których specjalnością są oczywiście owoce morza i ryby. 

Sport
Sprzyjający, ciepły i słoneczny klimat zachęca do uprawiania sportów.Plaża, nadmorskie deptaki oraz naturalne parki to idealne miejsca do uprawiania joggingu, pieszych lub rowerowych wycieczek.Nowoczesne kluby jachtowe oferują żeglarstwo lub wynajem łodzi motorowej czy skutera wodnego. Można też zrobić na miejscu patent motorowodny.Chronione plaże, zatoki oraz zlokalizowane w nich szkółki zachęcają do uprawiania windsurfingu, kitesurfingu, kajakarstwa i innych sportów wodnych. 

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania: