inwestycja w hiszpanii

Inwestycja w domy w Hiszpanii

Redakcja 3 października 2017

Domy w Hiszpanii to inwestycja, którą coraz chętniej interesują się Polacy. Kryzys w branży nieruchomości na Półwyspie Iberyjskim był na tyle poważny, że ceny w niektórych miejscach spadły nawet o 50 % wartości pierwotnej. Od kilku lat natomiast ceny nieruchomości rosną, średnio w całej Hiszpanii o 4,3% rocznie (dane z 2016 roku)!

Ceny na wybrzeżu rosną jeszcze szybciej!

Dlaczego domy w Hiszpanii?

Podłoże inwestycji w Hiszpanii ma dwa oblicza. Z jednej strony chcemy zakupić dom w Hiszpanii nad morzem po możliwie najlepszej cenie licząc, że za kilka lat jego wartość wzrośnie, z drugiej zaś mamy nadzieję korzystać z życia i cieszyć się słońcem.

Hiszpania to kraj na wskroś wyjątkowy. Po pierwsze, znakomity, ciepły klimat w połączeniu z Morzem Śródziemnym i Oceanem Atlantyckim. Po drugie, niesamowici, pełni życia, radości i życzliwości ludzie. Każdy tutaj jest uśmiechnięty, dba o utrzymywanie kontaktów, pyta co słychać. To jest piękne! Kolejnym atutem jest bez wątpienia bogata kuchnia hiszpańska, która zawsze znajdzie wielu fanów. Nie bez znaczenia jest fakt stosunkowo niskich kosztów życia. Ze względu na to, że klimat jest niezwykle przychylny warto pamiętać, że nie mamy tutaj kosztów związanych z ogrzewaniem. Hiszpańska zima to polska wiosna w najlepszym wydaniu. Lokalizacja – czyli w skrócie wszędzie blisko. Obok naszych domów są sklepy, restauracje, cena fitness, baseny i wiele innych udogodnień. Hiszpania należy do bardzo bezpiecznych miejsc w Europie.

Czy nieruchomości w Hiszpanii to inwestycja?

To, co powinniśmy sobie uzmysłowić, to fakt, że kupując apartamenty w Hiszpanii obecnie robimy to za 40-60% ich wartości. Niezależnie od tego, czy będziemy mieszkać sami, czy zdecydujemy się wynająć turystycznie – inwestycja ta zawsze nam się zwróci. Wartość domów w Hiszpanii zwłaszcza nad morzem będzie tylko i wyłącznie rosnąć, o kilka procent rocznie. Już za kilka lat być może będą znacznie droższe niż obecnie, wtedy też możemy je sprzedać, dalej wynajmować, albo zamienić na inną nieruchomość.